Belgiast- Prantsusmaale (Dieppe’ sse 7.08.2018)

Vot see oli üks tore ülesõit, 21 tunniga 116NM (groot teises rehvis ja genu ka ainult väikese servaga avatud), pool maad veel vastu tõusuvee vastuhoovust, veidi aitas ka korraks tagant voolav vesi. Merel magada muidugi ei saanud nagu ikka, aga eks ma ükspäev / öö peaks vähemalt ära kukkuma ja oma esimesed 5 min ikka tegema.9

Nieuwpoort’ist (Belgia) vara hommikul välja sõites oli üks väga liigutav vaatepilt. Foto muidugi vastu päikest välja ei tulnud hästi, aga koos videoga saab ehk aimu, nagu päris, kaks leinajat ootavad seal posti otsas oma peremeest, kes jäi merele…(perenaine olevat paigaldanud).

 

Kõige kitsamas kohas Prantsusmaa ja Inglismaa vahel vesi kobrutas nagu pesumasinas, sest hoovused juhivad vee liikumist ainult taevakehale kuu arusaadavalt, aga vaated olid ilusad (pea alati jätan pildi nurka mõne detaili Salaciast, muidu võiks arvata, et pildistas postkaarti).

 

Dieppe on väga ilus Prantsuse ranniku linnake. Keset vana-linna oleks nagu üks suur 10 m sügavune auk ja seal sees kord vesi langeb ja siis jälle tõuseb üle 5 meetri keskmiselt iga 6-e tunni järgi. All selle triimarini ees pargib ka Salacia ja ootab taevale järjekordset lähemale tõusmist.

Peatus venib siin, sest pole tuult või on hoopiski jälle kõvasti silmaauku ja pole mõistlik liikumist alustada.Teine põhjus passimiseks veel, nimelt ootan siin Eestist abi-skipperit Rihot, kes peaks saabuma 9.08. et siis juba koos veidi pikemaid otsi korraga ette võtta. Seda kai ääres oleku aega saan kasulikult kulutada jahi kallal pisitöid tehes ja need ei lõppe vist kunagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *